Pracownia Graficzna – Projekt

pracownia graficzna

W 2017 roku odbyło się 5 spotkań w ramach pracowni graficznej – projektu skierowanego do mieszkańców powiatu cieszyńskiego.

Podczas kolejnych spotkań realizowane były prace w technice linorytu, która jest najbardziej przystępną techniką druku wypukłego, a także innymi: monotypią, techniką suchej igły oraz drzeworytem.

Rozpoczęliśmy  matrycami naturalnymi, które wprowadziły uczestników w świat grafiki i druku oraz pozwoliły na większą swobodę twórczą. Realizowany program był dostosowany do umiejętności grupy.  Cykl spotkań zapoznał uczestników z narzędziami  grafiki warsztatowej, co pozwoliło na swobodne wykorzystanie ich w podejmowanych tematach, wśród których znalazły się prace realizowane na jednej matrycy, w jednym kolorze oraz prace wielokolorowe na wielu matrycach. 

Harmonogram.

 

[br][br][br] Prowadzące:

Katarzyna Gielecka-Grzemska – urodzona w 1985 roku w Lublinie. W 2010 roku obroniła tytuł magistra w pracowni sitodruku prof. Waldemara Węgrzyna na kierunku grafika warsztatowa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od roku 2014 doktorantka Instytutu Sztuki w Cieszynie na Uniwersytecie Śląskim. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuk plastycznych w roku akademickim 2016/2017.

Dorota Karpeta – zajmuje się grafiką warsztatową, rysunkiem oraz  eksperymentuje z fotografią analogową. Jest absolwentką Instytutu Sztuki Wydziały Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studiowała edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych o specjalności grafika warsztatowa. Dyplom uzyskała w 2015 roku w pracowni linorytu pod okiem prof. Joanny Piech-Kalarus oraz przygotowała aneks z fotografii. Brała udział w wystawach zbiorowych w 2013 (Sosnowiec) oraz 2014 r. (Cieszyn) oraz plenerach artystycznych (2015 r.) Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.

Natalia Pawlus Urodziła się w 1982 roku w Bielsku- Białej. Ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Wydział Artystyczny w Cieszynie w 2008r. Praca magisterska powstała w pracowni linorytu Joanny Piech-Kalarus. W roku 2014 uzyskała stopień doktora sztuk pięknych. Pracuje na macierzystej uczelni w zakładzie grafiki. Zajmuje się grafiką, w szczególności techniką linorytu, oraz rysunkiem. Wystawy indywidualne w Polsce, Chinach, Meksyku, Włoszech i Czechach. Ponad 100 wystaw zbiorowych w Polsce i na świecie.

Fotorelacja – linoryt wybierany, kuchenna litografia, monotypia

Fotorelacja – sucha igła

Fotorelacja – drzeworyt

herb powiatu

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Cieszyńskiego