Kalendarz wydarzeń

Cze
4
sob
Czytam i czuję – warsztaty dla całych rodzin [ZAPISY]
Cze 4@11:00 – 12:30

czytam i czuję4 czerwca, godzina 11.00-12.30.

Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”w Górkach Wielkich.

Zapisy: FORMULARZ, 33 851 03 51.

„Czytam i czuję” – warsztaty dla całych rodzin są skierowane do rodziców oraz dzieci powyżej 5 roku życia.

Czas trwania warsztatów: 90 min.

Prowadzenie: Henryka Kucharczyk, Bogusław Słupczyński, Aleksandra Skupnik

Spotkanie poprowadzi Henryka Kucharczyk popularyzator idei „wychowania przez czytanie” oraz koordynator wojewódzki akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Natomiast dzieci pod opieką animatorów – aktora (Bogusława Słupczyńskiego) i plastyka (Aleksandry Skupnik) będą pracować na bazie wybranej pozycji książkowej.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Henryka Kucharczyk – konsultantka merytoryczna dotycząca Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Absolwentka pedagogiki artystycznej, studia podyplomowe z nauczania z integrowanego. Po ukończeniu studiów do 2009 roku pracowała w SP Bąków i SP Strumień (pow. Cieszyn), gdzie od 2002 roku jako wolontariusz prowadziła kampanię społeczną Cała Polska czyta dzieciom. Wielokrotnie nagrodzona przez Fundację ABC XXICPCD za sukcesy w krzewieniu idei czytania dzieciom, (dwukrotnie Statuetka kampanii Cała Polska czyta dzieciom oraz tytuł „Koordynatora Roku 2009”. Odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Od 2006 Koordynator Wojewódzki kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Bogusław Słupczyński – aktor, reżyser, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie. Aktor Teatru Polskiego w Warszawie za dyrekcji Kazimierza Dejmka. Organizator jednego z pierwszych prywatnych Studiów Aktorskich w Polsce Studio Aktorskie AS w Warszawie. Twórca Teatru Studio Aktorskie w Puławach, a potem Stowarzyszenia Teatralnego „Puławy”. Założyciel Teatru CST i Stowarzyszenia na rzecz Odnowy i Współistnienia Kultur „Sałasz”. Reżyser kilkunastu spektakli. Ważną jego aktywnością jest praca pedagogiczna, realizowane warsztaty z młodzieżą i dziećmi. W latach 2008-2011 tworzy nurt Off w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Bez Granic” w Cieszynie. Od 2009 roku współpracuje z poznańską grupą „Asocjacja 2006″ Piotra Tetlaka i Lecha Raczaka. W roku 2012 wraz ze swoim stowarzyszeniem nominowany przez „Rzeczpospolitą” do Nagrody im. Jerzego Giedroycia. W ostatnim czasie pracował z grupą dziecięcą
i młodzieżową w Miejskim Centrum Kultury w Skoczowie.

Aleksandra Skupnik – plastyczka.

mat i świat

CPCzD logo

logotypy Czytam i Czuje.jpg