23.01 / Bajki u Kossaków

bajki u kossakówwww[br][br]Bajki u Kossaków

Lodowa Kraina
16 stycznia 2020 godz. 14.00

Zaczarowany młynek
23 stycznia 2020, godz. 14.00

Wstęp wolny![br][br][br]

Podczas ferii zimowych zapraszamy najmłodszych na dwa przedstawienia teatralne w wykonaniu Studia Teatralnego KRAK-ART  z Krakowa.

Lodowa Kraina – przedstawienie na podstawie znanej bajki. Piękne królestwo skrywa swoją tajemnicę. Dwie siostry, niegdyś mocno ze sobą związane, teraz żyją daleko od siebie. Młodsza siostra – Anna, czuje się samotna, ponieważ jej siostra Elza stroni od życia towarzyskiego i wciąż odsuwa ją od siebie. Wszystko zmienia się, gdy na jaw wychodzi niezwykła moc Elzy, która przypadkowo ściąga zimę stulecia na swoje królestwo. Bajka przenosi najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Uczy, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo.

Zaczarowany młynek – oparta na  motywach estońskiej legendy bajka o ubogim rybaku, który otrzymał od tajemniczego przybysza niezwykły prezent. Jest nim zaczarowany młynek z solą, która w przeszłości była droższa niż złoto. Spektakl uczy, że w życiu warto być dobrym i dzielić się z innymi nawet, gdy niewiele się posiada. Natomiast lenistwo i chytrość prowadzą do zguby.

[br]

Organizatorzy:

opkis LOGO_GMINY_BRENNA