Artystycznie u Kossaków

W ramach projektu „Artystycznie u Kossaków” łączą się ze sobą działania związane ze sztuką w różnych jej przejawach. Biorąc w nim udział w 2015 roku, można było uczestniczyć w ciekawych warsztatach, wykorzystujących twórczość Zofii Kossak oraz otaczającą przyrodę jako główne inspiracje. W tym roku miejsce miała Akademia Umiejętności, w czasie której uczestnicy przez poznali m.in. technikę linorytu, pracowali także z prasą drukarską. Przygotowano Warsztaty dla Najmłodszych, podczas których dzieci wzięły udział w interdyscyplinarnych, plastyczno-improwizacyjnych warsztatach zainspirowanych baśnią Zofii Kossak pt. „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”. Poza nimi zorganizowane zostały także warsztaty teatralne dla dzieci i ich rodziców, prowadzone przez aktorów z Teatru Gry i Ludzie. Po warsztatach aktorzy wystąpili na plenerowej scenie Dworu Kossaków z przedstawieniem pt. „Szewczyk Dratewka”.

Dodatkowo w lecie, na terenie Parku Kossaków odbywały się warsztaty o tematyce przyrodniczej prowadzone przez Spółdzielnię Socjalną „Parostatek” z Cieszyna: Ptasie radio, czyli zapoznanie się z rodzimymi gatunkami ptaków, urozmaicone pracą artystyczną oraz krótkim spektaklem; Co w trawie piszczy, w ramach których uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o znaczeniu roślin oraz owadów w przyrodzie; Naturalne dekoracje – warsztaty artystyczne przy wykorzystaniu naturalnych materiałów.

Wszystkie wydarzenia projektowe odbyły się w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” i w jego otoczeniu.

W ramach projektu „Artystycznie u Kossaków” oferujemy bezpłatne, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę zajęcia artystyczne. Uczestnicy mają do wyboru naukę różnych technik plastycznych, połączone ze zwiększaniem świadomości ekologicznej. 

Koordynator projektu: Monika Serafin

Przykładowa galeria z wybranych warsztatów

logo parostatek[br]Warsztaty były prowadzone przez Centrum Warsztatowe Parostatek.

logo brenna[br] [br] [br] projekt pn. Artystycznie u Kossaków dofinansowano ze środków finansowych Gminy Brenna