Artystycznie u Kossaków

„Artystycznie u Kossaków” to projekt łączący w sobie wiele działań na różnych polach sztuki. Przede wszystkim ma do zaoferowania udział w interesujących, rozwijających artystycznie warsztatach. Na projekt składają się warsztaty teatralne, malarstwa sztalugowego, warsztaty graficzne, filcowania, decoupage’u, sutaszu, a także artystycznego recyklingu i land art. Uczestnicy warsztatów inspirację będą czerpać z bogatych w motywy artystyczne książek Zofii Kossak. Dodatkową atrakcją będą dwa przedstawienia teatralne Teatru Gry i Ludzie ze Stowarzyszenia Ogrody Teatru, działającego od 1996 r., który swoje spektakle prezentował na festiwalach i podczas innych wydarzeń w wielu miastach Polski. Wszystkie wydarzenia projektowe odbywają się w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”.

Warsztaty rękodzielnicze i artystyczne mają na celu zdobycie podstawowych umiejętności z danej dziedziny, stymulowanie kreatywności, motywację do dalszego rozwoju i twórczości.  W ramach projektu „Artystycznie u Kossaków” oferujemy bezpłatne, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę zajęcia artystyczne. Uczestnicy będą mieć do wyboru naukę różnych rodzajów rękodzieła i będą mogli wziąć udział również w różnorodnych zajęciach artystycznych.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowane zostały warsztaty filcowania, decoupage’u, sutaszu, artystycznego recyklingu, land art’u, warsztaty teatralne i plener malarski. Od maja do października działała także pracownia graficzna.

Szczegóły na temat spotkań w ramach projektu „Artystycznie u Kossaków”:

land mniejszy  pracownia graficzna-mniejszy  sutasz mniejszy  plener malarski mniejszy  decoupage_mnijszy  teatralnemniejszy  filcowanie-mniejszy

10517508_771196189567798_4889172230954686725_n

Przykładowa galerii z wybranych warsztatów

koordynator projektu: Katarzyna Greń

logo parostatek[br]Warsztaty były prowadzone przez Centrum Warsztatowe Parostatek.

logo brenna[br] [br] [br] projekt pn. Artystycznie u Kossaków dofinansowano ze środków finansowych Gminy Brenna