Inne inicjatywy roku 2014

1836599_687106251310126_39473257_oKoncert Tadeusza Kolorza odbył się 14 lutego. Tadeuszowi na gitarze basowej towarzyszyć będzie Wojciech Kucjas – aktor rybnickiego kabaretu NOC i miłośnik muzyki.

Tadeusz Kolorz – pieśniarz, artysta kabaretowy. Kompozytor i autor tekstów piosenek. Nauczyciel i przewodnik po artystycznym świecie dla wielu młodych ludzi. Współorganizował szereg renomowanych imprez w Krakowie (PAKA, FAMA, Jazz Juniors). Jest współzałożycielem i autorem loga Rybnickiej Jesieni Kabaretowej – czołowego festiwalu kabaretu w kraju. Aktor kabaretu „NIC” – formacji, która zainicjowała rozwój obecnego ruchu kabaretowego w Rybniku.

Galeria

wszystkie-moje-mamy-okladka_3_6-1Cykl spotkań autorskich z panią Renatą Piątkowską.

W roku 2014 gościliśmy u siebie wielokrotnie panią Piątkowską. Fundacja im. Zofii Kossak objęła także swoim patronatem jej nową niezwykle ważną książkę pt. „Wszystkie moje mamy”.

Wszystkie moje mamy to książka wpisująca się w serię książek opowiadających dzieciom o wojnie. Mały chłopczyk, bohater tej historii, bierze nas za rękę i prowadzi za druty warszawskiego getta. Autorka pokazuje nam wojnę widzianą oczami dziecka, a rzadko patrzymy na nią z tej perspektywy. W książce pojawia się postać Ireny Sendlerowej, która uratowała od zagłady dwa i pół tysiąca dzieci. Czy można piękniej przeciwstawić się złu? „Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasach pokoju, na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie, z myślą, że po to się urodziliśmy” – powiedziała Irena Sendlerowa. I takie jest przesłanie tej książki.

Spotkanie I

Spotkanie II

Spotkanie III