WDK 2016

W dniach 11-17 czerwca 2016 roku odbyły się jubileuszowe – piąte Warsztaty Działań Kreatywnych. Gościliśmy studentów i wykładowców z 10 wyższych uczelni artystycznych z obszaru całej Polski: ASP w Katowicach, UMCS w Lublinie, ASP we Wrocławiu, UŚ w Cieszynie, AJD w Częstochowie, ASP w Warszawie, UR w Rzeszowie, ASP w Gdańsku, ASP w Łodzi oraz UJK w Kielcach.

Studenci wykonywali zadania obejmujące zagadnienia z zakresu: ilustracji/grafiki, malarstwa, działań przestrzennych i nowych mediów z naciskiem na interdyscyplinarność w poszukiwanych rozwiązaniach. 17.06 odbył się wernisaż V WDK wraz z wręczeniem nagród, które przyznało jury w składzie: prof. dr hab. Ewa Zawadzka (Komisarz Warsztatów), prof. dr hab. Elżbieta Banecka, prof. dr hab. Zbigniew Gorlak, dr Witold Zaręba, dr Magdalena Uchman, dr Wojciech Wierzbicki, mgr Anna Jędrzejec, mgr Karol Pomykała, mgr Damian Idzikowski, prof. dr hab. Elżbieta Kuraj.

Do wydarzeń towarzyszących należały:

„Rozmowy o sztuce” (12-16.06) – cykl otwartych spotkań, podczas których wykładowcy oraz studenci prezentowali swoją twórczość. Program do pobrania: TUTAJ

Akademia Umiejętności (13-15.06), czyli otwarte warsztaty graficzne dla mieszkańców okolicznych miejscowości, prowadzone przez studentów i wykładowców. FOTORELACJA.

Fotorelacja z V WDK: zobacz.

Prace uczestników V WDK: TUTAJ.

wernisażRozmowy o Sztuce_plakatAU 16

[br][br][br] [br][br] [br][br][br][br][br][br][br][br][br][br][br][br][br] V WDK to zadanie współfinansowane ze środków Województwa Śląskiego. Akademia Umiejętności odbywa się w ramach projektu „Artystycznie u Kossaków” współfinansowanego przez Gminę Brenna.

logo_kolory