WDK 2015

W dniach 20-27 czerwca 2015 roku już po raz czwarty gościliśmy studentów i wykładowców wyższych szkół artystycznych w ramach Warsztatów Działań Kreatywnych. W tym roku odwiedziły nas uczelnie: ASP w Katowicach, UMCS w Lublinie, ASP we Wrocławiu, UŚ w Cieszynie, AJD w Częstochowie, ASP w Warszawie, UR w Rzeszowie, ASP w Krakowie oraz ASP w Łodzi.
Studenci wykonywali zadania obejmujące zagadnienia z zakresu: ilustracji/grafiki oraz malarstwa.
27.06. odbył się wernisaż IV WDK wraz z wręczeniem nagród, które przyznało JURY w składzie: prof. Ewa Zawadzka – Komisarz Warsztatów, prof. Witold Jacyków,  prof. Zbigniew Bajek,  dr Małgorzata Bałdyga – Nowakowska, dr Magdalena Uchman, mgr Gabriela Cichowska, mgr Michał Matoszko, oraz wnuczka Zofii Kossak pani Anna Fenby Taylor. Wernisaż zakończył koncert zespołu wokalnego Bi-Bi Singers oraz projekt audiowizualny duetu artystów Odmieniec (Katowice) & Paweł Łuciuk (Lublin).

4wdk Rozmowy_krzywe.indd

W ramach tegorocznych WDK odbyły się także specjalne pokazy młodych artystów i ich wykładowców. Każda z zaproszonych szkół (profesor wraz z studentami) zaprezentowała swoją twórczość lub swoją pracownię podczas wieczornego spotkania w ramach „Rozmów o Sztuce” (21.06-25.06.2015).

Zainteresowani pracą grafika/ilustratora okoliczni mieszkańcy mogli wziąć udział w Akademii Umiejętności (23-25.06.2015), czyli otwartych warsztatach graficznych prowadzonych przez studentów i profesorów.

Fotorelacja z WDK 2015