29.11 / 500 dni przygody – slajdowisko

Slajdowisko Sonia Bała

 [br]500 dni przygody
Od Kazachstanu po Filipiny autostopem (i nie tylko)

Slajdowisko podróżnicze

29 listopada 2019, godzina 16.30 [br]
Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”
(Górki Wielkie, ul. Stary Dwór 4) [br][br]
Wstęp wolny! [br][br][br]

W czerwcu 2018 postanowiliśmy spełnić swoje największe marzenie i ruszyć przed siebie w podróż bez biletu powrotnego. Teraz po 500 dniach w drodze wracamy do kraju z niezliczonymi wspomnieniami, głowami pełnymi fantastycznych krajobrazów, historiami, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Odwiedziliśmy 17 krajów, przejechaliśmy tysiące kilometrów autostopem, pociągami, motorem, konno, spędziliśmy długie godziny na promach. Zaczęliśmy w Kazachstanie, by jechać dalej przez kraje Azji Środkowej, po Pakistan, indyjski Kaszmir i Ladakh, Nepal, Azję Południowo-Wschodnią, kończąc na Filipinach i Indonezji.

Będą w tej opowieści bezkresne kazachskie stepy i kirgijskie doliny upstrzone jurtami, mało znana ujgurska prowincja Chin, onieśmielające szczyty pakistańskiego Karakorum, zapierający dech w piersiach buddyjski Ladakh, kolorowa i rozmodlona Mjanma, malownicze górskie drogi północnego Wietnamu, orangutany na Borneo, smoki z Komodo i tradycje plemion indonezyjskiej wyspy Flores.

Będą też chwile zwątpienia, bolesne konfrontacje z podróżniczą rzeczywistością, wcale nieidealną i niepocztówkową Azją.

Zapraszam na opowieść o podróży z krwi i kości.

O prelegentce:

SONIA BAŁA – z wykształcenia historyk sztuki i komparatystka. Pasjonatka architektury, zwłaszcza średniowiecznej. Z miłości do gór została przewodnikiem beskidzkim. Odwiedziła kilkadziesiąt krajów w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Przez niemal 1,5 roku podróżowała po Azji, poznając kulturę, architekturę i przyrodę tego niezwykle różnorodnego kontynentu. Prowadzi bloga pn. Kocham backpacking.

LOGO_GMINY_BRENNA


Dofinansowano ze środków gminy Brenna.