11.10, 25.10 / Art Book – ZAREZERWOWANE!

artbook[br]ART BOOK
warsztaty tworzenia książki artystycznej

ZAREZERWOWANE!

11 października, godz. 9.30-12.30
25 października
(zmiana terminu), godz. 9.30-12.30

Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”
Górki Wielkie, ul. Stary Dwór 4

Spotkanie skierowane do grup szkolnych (klasy 1-6 SP) z gminy Brenna. Maksymalna liczba uczestników – 15 osób.

Obowiązują zapisy: 33 851 03 51, centrumkossak@gmail.com

[br][br]

Książka wizualna (picture book) cieszy się niesłabnącą sympatią zarówno wśród dzieci i dorosłych. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję stworzyć własną. Każda osoba biorąca udział w warsztacie otrzyma tekturową matrycę (okładkę wraz z rozkładanymi, harmonijkowymi kartkami), którą przemieni w książkę swojego autorstwa. Co się znajdzie w książkach? Inspiracją będzie przyroda – w parku będziemy szukać śladów żyjących tam zwierząt, rośliny będą inspirować nas do tworzenia grafik i odbijania ich na prasie drukarskiej. Warsztat ma charakter “wymyśl i zrób”, jego zadaniem jest rozwijanie kreatywności, wyczulenia na to co nieoczywiste, absurdalne. 

Cel warsztatów: przekazanie dzieciom wiedzy na temat procesu tworzenia książek, zaprezentowania jak wiele może kryć się pod hasłem “książka”. Uczestnicy i uczestniczki poznają przykładowe art booki, udoskonalą swoje kompetencje w obszarze planowania i realizacji założeń. Zajęcia wpisują się w nurt edukacji estetycznej, prezentują jak szlachetne i wartościowe mogą być przedmioty stworzone pracą rąk. 

W przypadku starszych uczestników, warsztat będzie wzbogacony o moduł Słowo, podczas zajęć będziemy tworzyć projekty w których treści wizualne będą przenikać się z treścią słowną.

Prowadzenie:
Ilona Majewska – etnografka, od 10 lat warsztatuje i nigdy nie ma dość. Tworzy programy edukacyjne, prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Specjalizuje się w edukacji kulturalnej, w tym edukacji do wielokulturowości, praw człowieka, animacji lokalnych społeczności. W roku 2016 stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, autorka książki dla dzieci „Murka. Mała opowieść o uchodźcach”.

LOGO_GMINY_BRENNA


Dofinansowano ze środków gminy Brenna.