Spektakle teatralne dla dzieci

spektakle górki

[br][br]FERIE U KOSSAKÓW

[br]Podczas ferii zapraszamy najmłodszych na dwa bezpłatne spektakle w wykonaniu Teatru Moralitet z Krakowa. 

Spektakle odbędą się w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” (Górki Wielkie, ul. Stary Dwór 4)

Wstęp wolny. Zapraszamy! [br][br][br][br]

O krzykliwym skrzacie i magicznej księdze

11 lutego, godzina 12.00

Przyjaźń to możliwość liczenia na kogoś bez względu na okoliczności. Przyjaźń powinna być bezinteresowna, dozgonna, niezachwiana, prawdziwa, serdeczna, szczera, wzajemna i odpowiedzialna. I takie właśnie wartości powinniśmy przekazywać najmłodszym. W przedstawieniu poruszony został jednocześnie wątek konieczności podejmowania działań proekologicznych (np. segregacja śmieci) i problem degradacji środowiska naturalnego. Opowieść „O krzykliwym Skrzaciku i Magicznej Księdze” porusza także ważną kwestię rozbudzenia u dzieci zamiłowania do czytania książek. Wiadomo przecież, że książki potrzebne są każdemu, a najbardziej dzieciom, które przecież uwielbiają bajki.

Dzięki interaktywnej formie, spektakl zapewnia aktywny udział dzieci i umożliwia nawiązanie z nimi prawdziwego dialogu.

Komputerowy czarodziej

18 lutego, godzina 12.00

Zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa  dzieciom jest jednym z podstawowych obowiązków wychowawców, nauczycieli i rodziców. Wychowanie prozdrowotne jest równie ważne jak inne aspekty wychowawcze. Inwestycja w postawy prozdrowotne dzieci i młodzieży jest inwestycją opłacalną w perspektywie całego życia człowieka.

Jak każda bajka, widowisko  ma puentę –  kształtuje świadomość na temat czynników sprzyjających zdrowiu, jednak głównie jest to sympatyczna, cieplutka bajeczka, która na pewno zachwyci dzieciaki. A jeśli przy okazji wyciągną jakieś wnioski, to przecież tym lepiej. Wychowanie dziecka powinno odbywać się poprzez działalność zabawową i twórczą. Również przedstawienia teatralne pomagają dzieciom odkrywać i tworzyć samego siebie.

źródło informacji: https://www.teatr-moralitet.pl/

Organizatorzy:

opkisfundacja_logo