05.11 / Spotkania z Renatą Piątkowską

Reklama Wszystkie moje mamy 03Spotkania z Renatą Piątkowską

wokół książki Wszystkie moje mamy

5 listopada, godziny: 10.00-11.30 oraz 12.15-13.45

Miejsce: Centrum Kultury Sztuki „Dwór Kossaków”, ul Stary Dwór 4,
Górki Wielkie

Zgłoszenia: 33 851 03 51, centrumkossak@gmail.com

Spotkania adresowane są do grup szkolnych z gminy Brenna (V-VII klasy szkoły podstawowej). Grupa może liczyć maksymalnie 60 osób.
Czas trwania  – 90 minut.

Na spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

[br] Zapraszamy na spotkanie z Renatą Piątkowską – znaną autorką literatury dziecięcej. Ze względu na fakt, że rok 2018 został ogłoszony rokiem Ireny Sendlerowej, spotkania będą toczyć się wokół tej właśnie postaci, której pisarka poświęciła swoją książkę pt. Wszystkie moje mamy. Książka opowiada o wojnie widzianej oczami małego żydowskiego chłopca, który, podobnie jak setki innych żydowskich dzieci, został uratowany z getta warszawskiego przez Irenę Sendlerową.

Renata_PiatkowskaRenata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Napisała ich ponad trzydzieści. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: ” Przecinek i Kropka’ oraz „Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”,statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. K.Makuszyńskiego, za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Renata Piątkowska ukończyła socjologię na UJ, jest mamą Kacpra i Marty. Najchętniej spędza czas pisząc książki dla dzieci lub jeżdżąc konno.

 

 

LOGO_GMINY_BRENNA 

Współfinansowano ze środków Gminy Brenna.