12.08 / Warsztaty animacji poklatkowej

życie ptaków w parku Kossaków Warsztaty animacji poklatkowej

12 sierpnia (dla rodzin)

godzina 11.00-14.00
Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”

Warsztaty animacji poklatkowej to świetna propozycja spędzenia czasu dla całych rodzin. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów jest okoliczna przyroda, a dokładnie awifauna – czyli ptaki.

Warsztaty są skierowane do mieszkańców Gminy Brenna.

Obowiązują wcześniejsze zapisy (33 851 03 51, centrumkossak@gmail.com).

Przebieg zajęć zostanie dostosowany do wieku uczestników. Zostaną stworzone osobne stanowiska do animacji dla dzieci młodszych i starszych:

[br]Film animowany. Warsztat animacji stop motion (uczestnicy w wieku powyżej 10 lat): Tradycyjna animacja poklatkowa. Warsztat to praca nad stworzeniem filmu animowanego. Może to być film opowiadający historię miejsca, gdzie realizowane są warsztaty, może być autorski – stworzony podczas warsztatów. Będziemy inspirować bogactwem przyrodniczym Parku Kossaków. Ważne jest, aby złożyć efekty pracy każdej osoby biorącej udział w zajęciach w spójną całość. Animowana pocztówka.

Krótkie formy animowane (dzieci w wieku do 9 lat): Tradycyjna animacja poklatkowa w prostszym wydaniu, adresowana dla dzieci od 6 lat. Warsztaty to praca nad stworzeniem animowanych pocztówek/gifów. Uczestnicy tworzą pocztówki z miejsca, gdzie prowadzone są warsztaty/ pocztówki; krótkie impresje na temat przyrody Parku Kossaków. Techniki pracy: plastelina, wycinanka, wykorzystanie fotografii. Ilość uczestników jednorazowych warsztatów: do 12 osób. [br][br]

majewskaProwadzenie:
Ilona Majewska – etnografka, od 8 lat warsztatuje i nigdy nie ma dość. Tworzy programy edukacyjne, prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Specjalizuje się w edukacji kulturalnej, w tym edukacji do wielokulturowości, praw człowieka, animacji lokalnych społeczności. W roku 2016 stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, autorka książki dla dzieci „Murka. Mała opowieść o uchodźcach”.

[br][br][br][br][br] Współfinansowano ze środków Gminy Brenna.

LOGO_GMINY_BRENNA

ALUK banner-vert