Warsztaty animacji poklatkowej dla grupy szkolnej // 22.09

animacja plakat_wrzesien (1)Warsztaty animacji poklatkowej dla grupy szkolnej

22 września 2017, godzina 9:00-11:00

Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”, ul Stary Dwór 4, Górki Wielkie

Zapraszamy grupę szkolną (klasy 1-3) lub inną grupę zorganizowaną z gminy Brenna na wyjątkowe warsztaty animacji.

Ilość uczestników warsztatów wraz z opiekunami: do 20 osób

Obowiązują wcześniejsze zapisy:

telefonicznie (33 851 03 51)
mailowo (centrumkossak@gmail.com)

Ich przebieg zostanie dostosowany do wieku uczestników.

Przebieg zajęć:

Film animowany. Warsztat animacji stop motion (uczestnicy w wieku powyżej 10 lat): Tradycyjna animacja poklatkowa. Warsztat to praca nad stworzeniem filmu animowanego. Może to być film opowiadający historię miejsca, gdzie realizowane są warsztaty, może być autorski – stworzony podczas warsztatów. W przypadku „tematu wolnego” będziemy inspirować uczestników fragmentami książek, poezji, utworem muzycznym itp., w przypadku Dworu Kossaków będą to inspiracje czerpane bezpośrednio z twórczości Zofii Kossak oraz miejsca, w którym mieszkała. Ważne jest, aby złożyć efekty pracy każdej osoby biorącej udział w zajęciach w spójną całość. Animowana pocztówka.

Krótkie formy animowane (dzieci w wieku do 9 lat): Tradycyjna animacja poklatkowa w prostszym wydaniu, adresowana dla dzieci od 6 lat. Warsztaty to praca nad stworzeniem animowanych pocztówek/gifów. Uczestnicy tworzą pocztówki z miejsca, gdzie prowadzone są warsztaty/ pocztówki; krótkie impresje na temat baśni Zofii Kossak, Parku Kossaków, Dworu Kossaków. Techniki pracy: plastelina, wycinanka, wykorzystanie fotografii.

 

Prowadzenie:
majewska

 

Ilona Majewska – etnografka, od 8 lat warsztatuje i nigdy nie ma dość. Tworzy programy edukacyjne, prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Specjalizuje się w edukacji kulturalnej, w tym edukacji do wielokulturowości, praw człowieka, animacji lokalnych społeczności. W roku 2016 stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, autorka książki dla dzieci „Murka. Mała opowieść o uchodźcach”.

 

 

 

 

LOGO_GMINY_BRENNADofinansowano ze środków Gminy Brenna.