Warsztaty animacji poklatkowej – warsztaty rodzinne // 6.08

18700497_1445645632122847_9013540642533252356_o kopiaRodzinne warsztaty animacji poklatkowej
06.08.2017, godzina 12.00-16.00

Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”, ul Stary Dwór 4, Górki Wielkie

Zapraszamy Małych i Dużych do udziału w jedynych w swoim rodzaju warsztatach animacji!

Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze zapisy:

telefonicznie (33 851 03 51)
mailowo (centrumkossak@gmail.com)
lub osobiście w Dworze Kossaków

Pierwszeństwo udziału przysługuje mieszkańcom gminy Brenna.

Ich przebieg zostanie dostosowany do wieku uczestników. Zostaną stworzone osobne stanowiska do animacji dla dzieci młodszych i starszych. Przebieg zajęć:

Film animowany. Warsztat animacji stop motion (uczestnicy w wieku powyżej 10 lat): Tradycyjna animacja poklatkowa. Warsztat to praca nad stworzeniem filmu animowanego. Może to być film opowiadający historię miejsca, gdzie realizowane są warsztaty, może być autorski – stworzony podczas warsztatów. W przypadku „tematu wolnego” będziemy inspirować uczestników fragmentami książek, poezji, utworem muzycznym itp., w przypadku Dworu Kossaków będą to inspiracje czerpane bezpośrednio z twórczości Zofii Kossak oraz miejsca, w którym mieszkała. Ważne jest, aby złożyć efekty pracy każdej osoby biorącej udział w zajęciach w spójną całość. Animowana pocztówka.

Krótkie formy animowane (dzieci w wieku do 9 lat): Tradycyjna animacja poklatkowa w prostszym wydaniu, adresowana dla dzieci od 6 lat. Warsztaty to praca nad stworzeniem animowanych pocztówek/gifów. Uczestnicy tworzą pocztówki z miejsca, gdzie prowadzone są warsztaty/ pocztówki; krótkie impresje na temat baśni Zofii Kossak, Parku Kossaków, Dworu Kossaków. Techniki pracy: plastelina, wycinanka, wykorzystanie fotografii. Ilość uczestników jednorazowych warsztatów: do 15 osób. Wstęp wolny. Będą prowadzone zapisy.

Prowadzenie:
Ilona Majewska – etnografka, od 8 lat warsztatuje i nigdy nie ma dość. Tworzy programy edukacyjne, prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Specjalizuje się w edukacji kulturalnej, w tym edukacji do wielokulturowości, praw człowieka, animacji lokalnych społeczności. W roku 2016 stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, autorka książki dla dzieci „Murka. Mała opowieść o uchodźcach”.