Artystyczny Salon Kossaków // Warsztaty ceramiczne 18.08

Bez nazwy-318.08.2017 w godzinach 16:00-18:30 odbędą się warsztaty ceramiczne w ramach projektu „Artystyczny Salon Kossaków”

 
Warsztaty dla zainteresowanych technologią wytwarzania i historią porcelany.
Są spotkaniem dającym możliwość samodzielnego wykonania naczynia z porcelany, przeplatanym rozmowami o dziejach porcelany w Europie i na świecie.
Zadaniem uczestników warsztatów jest przyniesienie własnej filiżanki
lub innego przedmiotu ceramicznego, w celu podzielenia się własnymi informacjami
i pozyskania dodatkowych wiadomości na ich temat.
 
Część praktyczna warsztatów polega na zapoznaniu się z kilkoma materiałami i technikami stosowanymi w pracowniach artystycznych i w przemyśle ceramicznym,
w wykonywaniu unikatów i produkcji seryjnej.
Uczestnicy warsztatów mając do dyspozycji formy gipsowe i masy ceramiczne mają możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń technologicznych.
 
Obowiązują wcześniejsze zapisy. Ilość miejsc ograniczona.
Warsztaty kierowane są do młodzieży oraz dorosłych.
Zapisy: tel. 33 851 03 51
e-mail: centrumkossak@gmail.com
 
Prowadzi:
Bogdan Kosak, ceramik,urodził się w 1966 roku w Suminie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem porcelany użytkowej i rzeźbą ceramiczną.Prowadzi warsztaty i spotkania propagujące tradycyjne rzemiosło i nowoczesne wzornictwo w ceramice.W latach 1995 – 2008 kierował modelarnią w Porcelanie Śląskiej w Katowicach. W 1995 założył Modelarnię Ceramiczną KOSAK.Od 2013 roku jest pracownikiem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Porcelana Bogdana Kosaka została pokazana na 67 wystawach w kraju i zagranicą,Min w Algierii, Austrii, Belgii, Brazylii, Chinach, Francji, Hiszpanii, Korei, Turcji, USA.Prace Kosaka znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i Krakowie,w Muzeum w Gliwicach, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum w Stalowej Woli w Muzeum Regionalnym w Tomaszowie Lubelskim.
Bogdan Kosak jest dwukrotnym zdobywcą głównej nagrody w konkursie Śląska Rzecz w Cieszynie, w 2006 r. za zestaw do kawy i herbaty Tomaszów,w 2011 r. za urny na prochy.Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w 2014 r.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Cieszyńskiego
herb powiatu