Warsztaty animacji poklatkowej

animacja plakat

Warsztaty animacji poklatkowej
4 czerwca, 6 sierpnia, 28 października (dla rodzin)
22 września (dla grupy szkolnej)

Warsztaty animacji poklatkowej to świetna propozycja spędzenia czasu dla całych rodzin. W 2017 roku w Dworze Kossaków odbyły się 4 spotkania warsztatowe, które każdorazowo cieszyły się wielkim zaintersowaniem.

 

Przebieg zajęć został dostosowany do wieku uczestników. Zostały stworzone osobne stanowiska do animacji dla dzieci młodszych i starszych:

Film animowany. Warsztat animacji stop motion (uczestnicy w wieku powyżej 10 lat): Tradycyjna animacja poklatkowa. Warsztat to praca nad stworzeniem filmu animowanego. Może to być film opowiadający historię miejsca, gdzie realizowane są warsztaty, może być autorski – stworzony podczas warsztatów. W przypadku „tematu wolnego” będziemy inspirować uczestników fragmentami książek, poezji, utworem muzycznym itp., w przypadku Dworu Kossaków będą to inspiracje czerpane bezpośrednio z twórczości Zofii Kossak oraz miejsca, w którym mieszkała. Ważne jest, aby złożyć efekty pracy każdej osoby biorącej udział w zajęciach w spójną całość. Animowana pocztówka.

Krótkie formy animowane (dzieci w wieku do 9 lat): Tradycyjna animacja poklatkowa w prostszym wydaniu, adresowana dla dzieci od 6 lat. Warsztaty to praca nad stworzeniem animowanych pocztówek/gifów. Uczestnicy tworzą pocztówki z miejsca, gdzie prowadzone są warsztaty/ pocztówki; krótkie impresje na temat baśni Zofii Kossak, Parku Kossaków, Dworu Kossaków. Techniki pracy: plastelina, wycinanka, wykorzystanie fotografii. Ilość uczestników jednorazowych warsztatów: do 15 osób. Wstęp wolny. Będą prowadzone zapisy.

majewskaProwadzenie:
Ilona Majewska – etnografka, od 8 lat warsztatuje i nigdy nie ma dość. Tworzy programy edukacyjne, prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Specjalizuje się w edukacji kulturalnej, w tym edukacji do wielokulturowości, praw człowieka, animacji lokalnych społeczności. W roku 2016 stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, autorka książki dla dzieci „Murka. Mała opowieść o uchodźcach”.

Fototelacja 04.06.2017

Fotorelacja 06.08.2017

Fotorelacja 22.09.2017

Fotorelacja 28.10.2017

Efekty warsztatów 04.06: I, II, III, IV

Efekt warsztatów 06.08: I

LOGO_GMINY_BRENNA

 

Dofinansowano ze środków Gminy Brenna.