Pszczoły – skrzydlaci pomocnicy. Warsztaty edukacyjne.

plakat pszczoły2[br]Pszczoły – skrzydlaci pomocnicy.
Warsztaty ekologiczne.[br]

Kiedy?

24 czerwca, godzina 11.00-12.00 lub 12.30-13.30
23 lipca, godzina 11.00-12.00 lub 12.30-13.30

Gdzie?

CKiS „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich, ul. Stary Dwór 4.
W przypadku słonecznej pogody zajęcia prawdopodobnie odbędą się w Parku Kossaków.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych tematyką, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Dzieci poniżej 11 r.ż. powinny zjawić się z opiekunem.

Wstęp bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zgłoszenia ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Zapisy: telefonicznie (33 851 03 51), mailowo (centrumkossak@gmail.com) lub osobiście w Dworze Kossaków.

Co będziemy robić?

Podczas warsztatów uczestnicy w pierwszej kolejności zapoznają się z pszczołami i innymi owadami zapylającymi oraz ich biologią. Te niewielkie stworzenia każdy z nas widział w swoim życiu wielokrotnie, jednak  wiedza większości na ich temat wciąż pozostaje niewielka. A pszczoły pełnią przecież w życiu człowieka niezwykle ważną funkcję. Naukowcy są przekonani, że wyginięcie pszczół wiąże się dla nas z wielkim zagrożeniem.

W drugiej części zajęć uczestnicy pod opieką prowadzącego samodzielnie wykonają domek dla pszczół, który będą następnie mogli umieścić w ogrodzie i w ten sposób wesprzeć naszych „skrzydlatych pomocników”. Zapewniamy materiały do wykonania domków, jednak ze względu na konieczność używania różnych narzędzi podczas pracy (np. młotka), dzieciom musi towarzyszyć osoba dorosła.

Warsztaty poprowadzi Jacek Proszyk – doktor nauk humanistycznych, entomolog i obserwator świata owadów na terenie Parku Ekologicznego Dolina Wapienicy, pszczelarz i badacz biologii samotnych pszczół zapylających.

ZAPRASZAMY!

[br]

Projekt „Pszczoły – skrzydlaci pomocnicy” realizowany jest dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „STOCZNIA” przy współpracy ze spółką Tesco (Polska) Sp. z o.o. oraz Fundacją Tesco Dzieciom.

Logotyp