Plener FOTO i OWO // Wiosna

Plener fotograficzny EPIZOD 3. – WIOSNA

Zadanie adresowane do seniorów z Domów Pomocy Społecznej i Domów Spokojnej Starości.

Jednodniowe zajęcia – termin do wyboru: 17 lub 18 lub 19 maj 2017 (tj. środa lub czwartek lub piątek), godzina 10-14 (w tym dłuższa przerwa na obiad i krótsza przerwa na herbatę/kawę).

Tematyka: zajęcia o tematyce fotograficznej „Camera Obscura”  oraz inne z wykorzystaniem „gry świateł” , dostosowane do możliwości uczestników.

Liczba uczestników: jednego dnia – do 8 osób (licząc razem z opiekunami). Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.

ZAPISY: Barbara Wrona, tel.  515 261 827 lub e-mail: barbara_wrona@poczta.onet.pl

Udział bezpłatny.

Uczestnicy mają zapewnione wyżywienie.

Plener poprowadzi fotograf Agnieszka Kawa.

Agnieszka Kawa – fotograf i terapeuta zajęciowy. Przez wiele lat związana z Warsztatem Terapii Zajęciowej
w Drogomyślu, gdzie wspólnie z uczestnikami praktykowała fotografię.  Pracę z Fundacją Zofii Kossak podjęła w tym roku, dostosowując program warsztatów do możliwości odbiorców warsztatów – Seniorów z Domów Pomocy Społecznej oraz Domów Spokojnej Starości.

***

Plener fotograficzny „Foto i Owo” (4 cykle: wiosna, lato, jesień, zima). Prace powstałe podczas pleneru zostaną zaprezentowane w formie multimedialnej prezentacji w czasie spotkania podsumowującego projekt, publikacji albumowo-literackiej oraz wystawy. Poza fotografią, osoby będą też pracować z trenerem zaproszonym do tej inicjatywy. Sprzęt fotograficzny zostanie częściowo udostępniony przez fundację i prowadzącego plener, w miarę możliwości uczestnicy mogą zabrać z sobą także swój sprzęt.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Fotografia wykorzystana na plakacie: http://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/dziewczyna-z-starego-aparatu_908459.htm">Zaprojektowane przez Freepik

Fotografia wykorzystana na plakacie:
http://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/dziewczyna-z-starego-aparatu_908459.htm”>Zaprojektowane przez Freepik