Pszczoły – skrzydlaci pomocnicy

plakat pszczoły mały

Zdjęcie: http://www.freepik.com”> Designed by zirconicusso / Freepik

Fundacja im. Zofii Kossak planuje realizację ciekawego projektu skierowa-
nego do mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Przybliży on uczestnikom biologię pszczół oraz ich kluczową rolę w naszym życiu. W jego ramach będzie można także dowiedzieć się, w jaki sposób możemy pomóc tym zwierzętom. Jednak decyzja o otrzymaniu dofinansowania naszego projektu zależy od Państwa!

Jak nam pomóc?

Wystarczy w dniach 8 marca -4 kwietnia 2017 roku dokonywać zakupów w jednym z wymienionych sklepów Tesco:

•  Skoczów, ul. Morcinka 20 A
•  Skoczów, ul. Fabryczna 9
•  Ustroń, ul. Cieszynska 32
•  Ustroń, ul, Cieszyńska 2

Wraz z paragonem otrzymacie Państwo żeton (1 paragon = 1 żeton), który należy własnoręcznie wrzucić do urny Fundacji im. Zofii Kossak. Nic to nie kosztuje, a dzięki Waszej pomocy będziemy mogli zaprosić Państwa do bezpłatnego udziału w naszym projekcie.

[br][br] Jakie działania wejdą w skład projektu?

1. Bezpłatne warsztaty dotyczące biologii owadów zapylających i ich roli w przyrodzie. Dodatkowo, w trakcie zajęć uczestnicy własnoręcznie wykonają hotel dla owadów, który będą mogli umieścić w swoim ogrodzie. Warsztaty poprowadzi Jacek Proszyk – doktor nauk humanistycznych, entomolog i obserwator świata owadów na terenie Parku Ekologicznego Dolina Wapienicy, pszczelarz i badacz biologii samotnych pszczół zapylających.

2. Pokaz niezwykłego filmu dokumentalnego Krystiana Matyska pt. Łowcy miodu. Film ten w 2016 r. został uhonorowany Panda Award na festiwalu Wildscreen w Bristolu – nagrodą zwaną zielonym Oscarem.

[br] O dofinansowanie na realizację projektu staramy się w ramach programu Decydujesz, Pomagamy, którego organizatorem jest Tesco Sp. z o.o. Więcej o programie można dowiedzieć się TUTAJ.

 

Gorąco zachęcamy do głosowania! W końcu robimy to dla Was 🙂