Zapraszamy na przedstawienia dla dzieci!

Czy pamiętacie Państwo grupę „Bajkowe Skarbki Śląska” z Rybnika? Już niedługo ponownie odwiedzą Dolinę Brennicy!

W czasie ferii zimowych zapraszamy na 2 przedstawienia w ich wykonaniu. Każde z nich zostanie zaprezentowane dwa razy – najpierw w Sali Kalejdoskop w Amfiteatrze w Brennej, a następnie w Dworze Kossaków. Nie może Was zabraknąć!

16 stycznia, godzina 12:30, Dwór Kossaków 

„Opowieść z zimowej doliny”

W zimowej dolinie mieszka księżniczka Jagódka, która jest troskliwa, miła i lubi spotykać się ze swoimi poddanymi. Tymczasem do doliny przybywa chciwy Hrabia, który pragnie pojąć księżniczkę za żonę. Ta jednak chce, by jej wybranek, który zostanie księciem był dobry, czuły i troskliwy. Poleca mu zdobyć kwiat – cudowny – Kwiat Dobrego Serca, który może zakwitnąć, kiedy zajmuje się nim troskliwa i kochająca osoba. Hrabia jednak ani myśli pielęgnować kwiat. Planuje zdobyć go siłą i podstępem. Na drodze księżniczki natomiast staje prosty chłopak – Marko. Chętnie podejmuje się zadania – chce odnaleźć Kwiat Dobrego Serca oraz uratować schwytanego przez Hrabiego wesołego Wiewióra. Czy uda się sprawić, by Kwiat zakwitł?

 

23 stycznia, godzina 12:30, Dwór Kossaków 

„Zimowa podróż Karoliny”

Rezolutna Karolina wybiera się do miasta w poszukiwaniu siostry. Dziewczynka martwi się, że w mroźną pogodę może ją spotkać coś złego. Karolina pakuje niezbędne w podróży przybory i rusza w zimową podróż. W mieście, które zasypał śnieg spotyka wielu ludzi. Ich początkowa nieufność zostaje przełamana w kontakcie z dobroduszną i pomocną Karoliną. Dziewczyna z pomocą nowych przyjaciół nadal szuka swojej kochanej siostry. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udaje się sprawić, by bohaterki odnalazły się. Pełna ciepła opowieść w zimowej szacie.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

ferie bajki 2017 1024px