Laboratorium Dźwięku // 2016

MALI ODKRYWCY
Spotkanie trzecie i czwarte: LABORATORIUM DŹWIĘKU
 piąte i szóste (dla przedszkoli): W ŚWIECIE MUZYKI

czyli spotkanie z Witoldem Kozłowskim oraz jego ŻYWĄ GALERIĄ INSTRUMENTÓW w ramach której stworzymy także swoje własne proste instrumenty.

ŻYWA GALERIA INSTRUMENTÓW

z lirą korbową

PROGRAM NAGRODZONY przez Gminę Wrocław jako najlepszy w kategorii programów edukacji kulturalnej w 2001 roku.

Instrumenty istniały na ziemi od samego początku pojawienia się na niej człowieka.

Pełniły funkcję psychologiczną, magiczną, a z czasem również estetyczną. Pomagały człowiekowi w kontakcie z otaczającą go niebezpieczną przyrodą oraz w oswojeniu własnych lęków.

Ewoluowały od form prostych po bardzo skomplikowane – dziś często już zapomniane, ginące wraz ze starymi etnicznymi kulturami.

Zapraszamy w podróż w krainę starych instrumentów.

W jej trakcie zobaczycie i dotkniecie m.in. lirę korbową, lirę grecką, huculskie cymbały, tełenkę, turecką zurnę, bułgarską gajdę, turecki saz. Usłyszycie archaiczne brzmienia tych wciąż żywych instrumentów: pieśni dziadów-tułaczy, melodie pasterskie, dźwięki – zaklętych w instrumenty – demonów i ptaków.

Opowiemy o genezie i ewolucji instrumentów od początku ich istnienia, ich roli i symbolice, a także o aspektach praktycznych tych instrumentów – w jaki sposób są zbudowane i w jaki sposób działają. Zaprezentujemy również technikę gry na nich.

Nasza prezentacja będzie miała charakter interaktywny: będziecie mogli dotknąć każdy instrument i zagrać na nim kilka dźwięków.

[źródło: http://ovo.art.pl/]

[br] Działanie inspirowane twórczymi metodami pracy z dziećmi. Jego celem jest stworzenie stałego miejsca spotkań dzieci i ich opiekunów w przestrzeni Dworu Kossaków. [br]
FOTORELACJA

Przygotowaliśmy dla Państwa dwa spotkania z cyklu:

Pierwsze z nich jest przeznaczone dla grupy zorganizowanej – przedszkolaków w wieku 2-6 lat.

 

[br] [br] [br][br]

 

 

 

 

 

 

Drugie spotkanie/rodzinne/ jest przeznaczone dla dzieci w wieku 2+ lat oraz ich opiekunów.

 

 

 

 

 

 

 

[br][br]

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

fio logo