16/09 Poczytajki – ZAREZERWOWANE

poczytajki jesienSpotkanie warsztatowe „Poczytajki”

16 września, godzina 9.00 
Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”
w Górkach Wielkich.

Zapisy: centrumkossak@gmail.com, 33 851 03 51.

Spotkania są przeznaczone dla dzieci z przedszkoli.

Czas trwania: 90 min.

Prowadzenie: Ewa Kus, Barbara Szotek-Stonawski.

Spotkania poruszające ważne, a zarazem „zwyczajne” zagadnienia oscylujące wokół tematyki uczuć – rozumienia ich i radzenia sobie z nimi na różnych płaszczyznach. Spotkania poza propagowaniem głośnego czytania będą zawierać także aktywności warsztatowe. Warsztaty będą zawierać element przedstawienia animacji prostymi środkami scenicznymi, dzieci będą angażowane do wspólnego czytania i grania, które ma być przede wszystkim wspaniałą i rozwijającą zabawą. Poprowadzą je Ewa Kus oraz Barbara Szotek-Stonawski, aktorki Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie.

Warsztaty przede wszystkim mają na celu pobudzenie wyobraźni młodych i najmłodszych uczestników warsztatów, także ich języka i myślenia. Zajęcia te z pewnością są także dobrą bazą, aby sprawniej rozwijać pamięć i wyobraźnię dziecka oraz wzmacniać jego samouznanie. Na warsztatach będą mogli być obecni także opiekunowie dzieci, co może w sposób twórczy wpłynąć także na ich wychowawcze poglądy i pomysły na kreatywne spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem.

Grupa dzieci biorąca udział w warsztatach maksymalnie może liczyć 40 osób.


Ewa Kus – aktorka, lalkarka, pedagog pracy socjalnej. W 1997 roku ukończyła Studium Teatrów Lalkowych przy Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Przez następnych pięć sezonów była związana z tamtejszą sceną teatralną. Od 2001 roku pracuje w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie, najpierw na Scenie Polskiej, a następnie po dzień dzisiejszy na Scenie Bajka. W międzyczasie ukończyła 5 letnie studia pedagogiczne o specjalizacji pedagogika pracy socjalnej na UŚ w Cieszynie. Mama na pełen etat. Praca w teatrze z dziećmi, szkoła pedagogiczna i macierzyństwo ukazało jej nowe spojrzenie na wiele spraw.

Barbara Szotek-Stonawski – w roku 1993 ukończyła Państwową Wyższą Szkolą im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Aktorka Sceny Polskiej teatru w Czeskim Cieszynie od 22 lat. Zagrała m.in. role: Kasi w „Poskromieniu złośnicy”, Kasi w „Igraszkach z diabłem” Hesi w „Moralności pani Dulskiej”, tytułową Balladynę, Antygonę (Sofoklesa), Frozynę w „Skąpcu”, Annę w „Nocach sióstr Bronte”, Mary w „Pamięci wody”, zagrała też w spektaklu „Cieszyńskie nebe, Těšínské niebo” spektaklu na podstawie scenariusza Renaty Putzlacher z piosenkami Jaromira Nohavicy. W roku 2015 odbyła się w Krakowie w Teatrze Łaźnia Nowa premiera spektaklu „Maciej Korbowa i Bellatrix” w reżyserii Krystiana Lupy, gdzie grała rolę Hibiskusa (rola męska).  Teatr-Życie po raz pierwszy w 1997 roku zaangażował ją do roli mamy i od tej pory działa także jako aktorka aktywnie w przestrzeni teatralnej edukacji najmłodszych i młodzieży.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mat i świat

CPCzD logo