11/10 Spotkanie z Joanną M. Chmielewską – ZAREZERWOWANE

czytam i czujęSpotkanie z Joanną M. Chmielewską

11 października, godzina 10.00
Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”

Spotkanie adresowane jest do grup szkolnych – klas I-III szkoły podstawowej. Pierwszeństwo w zapisach mają szkoły leżące na terenie Gminy Brenna.

Czas trwania: ok. 90 minut

Zapisy: centrumkossak@gmail.com, 33 851 03 51

Zapraszamy do udziału we wspaniałym spotkaniu z Joanną M. Chmielewską – znaną i cenioną autorką książek (nie tylko dla dzieci). Pisarka w swojej twórczości porusza niezwykle ważne, szczególnie w dzisiejszym świecie, zagadnienia: przyjaźni i tolerancji. Jej twórczość była wielokrotnie nominowana i nagradzana – Niebieska niedźwiedzica została uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2012 roku!

[br]


J.M.Chmielewska

źródło: zycieipasje.net

JOANNA MARIA CHMIELEWSKA

Jest pedagogiem, autorką książek dla dzieci (powieści Historia srebrnego talizmanu, Neska i srebrny talizman, seria poetycka Zaczarowane rymowanki, baśnie Niebieska niedźwiedzica, Muszla) i dla dorosłych (Poduszka w różowe słonie,Sukienka z mgieł, Karminowy szalMąż zastępczy).

Za książkę Neska i srebrny talizman była nominowana do nagrody literackiej w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2011. Niebieska niedźwiedzica została uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2012 w konkursie „Przecinek i Kropka” i wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Muszla otrzymała nominację w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka 2013”.

Teksty Joanny M. Chmielewskiej znajdują się w podręcznikach (cykl Nasze razem w szkole, WSiP, Tropiciele, WSiP) i antologiach.

Prowadzi warsztaty twórczego pisania i warsztaty aktywności twórczej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. pracowała z grupą młodzieży z Gryfic, która w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego napisała zbiór bajek i zaprezentowała je w domu dziecka. Projekt ten opisała w artykule Gimnazjalny projekt edukacyjny szansą rozwoju przez twórczość na przykładzie warsztatów twórczego pisania „Opowieści z tęczowego obłoku” (w: Arteterapia w wymiarze kreacji, red. A. Stefańska, UAM).

Zobacz recenzje książek Joanny M. Chmielewskiej na lubimyczytać.pl: TUTAJ
Z
najdź pisarkę na Facebooku.

Dofinansowano ze środków finansowych Gminy Brenna.

LOGO_GMINY_BRENNA