Pracownia Graficzna

czytam i czuję

[br] Pracownia Graficzna [br] [br]

Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”

Terminy:
10.09, godzina 11.00-13.00
21 września
, godzina 17.00-19.00
5 października, godzina 17.00-19.00
UWAGA ZMIANA! 22 października, godzina 10.00-13.00

Zapisy: centrumkossak@gmail.com, 33 851 03 51 [br] [br] [br]

Cykl czterech jesiennych spotkań warsztatowych dla mieszkańców gminy Brenna, w ramach których będą mogli samodzielnie pracować z linorytem. Nad warsztatowiczami będzie czuwać plastyk-grafik. Uczestniczy warsztatów będą mogli samodzielnie wybrać tematy na swoje prace.
W ramach projektu będziemy im udostępniać wszelkie niezbędne materiały, dostęp do miejsca, prasy graficznej oraz farb drukarskich. W Pracowni udział będzie mogło wziąć jednorazowo 12 osób. Będą prowadzone zapisy. Wstęp do pracowni bezpłatny.

Prowadzące:

KAMILA BEDNARSKA

Urodziła się w 1983 r. w Rzeszowie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2009 roku w pracowni wklęsłodruku prof. Marka Olszyńskiego i dr Pawła Bińczyckiego oraz w pracowni malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza. Laureatka Nagrody im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom na Wydziale Sztuki w roku akademickim 2008/2009. Od ukończenia studiów pracuje w Zakładzie Grafiki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestniczka projektów artystycznych (m.in. wystaw międzyuczelnianych, przeglądów plastycznych, sympozjów artystycznych, aukcji charytatywnych). Od 2011 roku członek grupy Dorothea Fleiss & East West Artsts e. V.  Asystentka Dorothy Fleiss przy organizacji międzynarodowych projektów artystycznych, m.in.: 5th Symposium of Contemporary Art Mallnitz, 2nd European International Book Art Biennale. Od wielu lat współpracuje z łańcucką galerią Marzenie, gdzie prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci. Jest również członkiem  Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Kultury i Sztuki  W Kręgu Pogranicza działającej przy tej galerii. Od 2012 roku Prezes Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Inwencja, która wspiera wydarzenia kulturalne regionu podkarpackiego. Zorganizowała 6 wystaw indywidualnych i uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granicą
(m. in.: Anglia, Austria, Belgia, Grecja, Rumunia, Egipt, USA). Jest Członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

MAGDALENA UCHMAN

Urodziła się w 1981 r. w Przeworsku. Zajmuje się grafiką. Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2006 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku prof. Krzysztofa Skórczewskiego. Za wybitne osiągnięcia w trakcie studiów otrzymała Dyplom Uznania Rektora. W roku 2010 ukończyła Środowiskowe Studia Doktoranckie na Wydziale Grafiki w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od roku 2012 pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Grafiki Warsztatowej i Projektowej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zorganizowała 17 wystaw indywidualnych. Brała udział w ponad siedemdziesięciu wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą, w tym: 5th Egyptian International Print Triennale 2006, Egipt (2006); Fourth International Biennial Exhibition of Mini Prints, Tetovo / Macedonia (2008); 5-te Międzynarodowe Biennale Miniatury Częstochowa 2008 / Polska; 6 th International Exhibition of Miniatures  Little m, Wilno / Litwa (2011); Komu potrzebny jest jeszcze mistrz, Artes Gallery, New York City- Manhattan / USA (2011); 5th Mallnitz Symposium of contemporary of art, Bios Nationalpark Zentrum, Mallniz / Austria (2011); Printmaking Graphic from The Rzeszow University, Europejski Komitet Regionów, Bruksela / Belgia (2011); 15. Międzynarodowe Triennale Małych Form Grafiki, Miejska Galeria Sztuki, Łódź / Polska (2014). Laureatka nagród i wyróżnień, m. in.: wyróżnienie w konkursie „Grafika Kwartału” organizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych
w Rzeszowie (2005); wyróżnienie za obiekty graficzne „The Gift” na III Biennale Grafiki Eksperymentalnej w Rumunii (2008); I nagroda VIII Międzynarodowego Przeglądu Małego Formatu w Rumunii oraz w przeglądzie „Granice Rysunku” w Rzeszowie (2006). Otrzymała również II nagrodę Dziekana Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego podczas II Międzynarodowego Sympozjum w Szymbarku w 2011 roku.

DOROTA KARPETA

Urodziła się w 1990 r. w Cieszynie. Zajmuje się grafiką warsztatową, rysunkiem oraz  eksperymentuje z fotografią analogową. Jest absolwentką Instytutu Sztuki Wydziały Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studiowała edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych o specjalności grafika warsztatowa. Dyplom uzyskała w 2015 roku w pracowni linorytu pod okiem prof. Joanny Piech-Kalarus oraz przygotowała aneks z fotografii. Brała udział w wystawach zbiorowych w 2013 (Sosnowiec) oraz 2014 r. (Cieszyn) oraz plenerach artystycznych (2015 r.) Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.

Dofinansowano ze środków finansowych Gminy Brenna.

LOGO_GMINY_BRENNA