Plener FOTO i OWO // Jesień (2016)

FIO plener_2

Plener 
fotograficzny EPIZOD 2. – JESIEŃ

14,15,16 października

Zadanie adresowane do osób 50+ (także seniorów). Zadanie było skierowane przede wszystkim do mieszkańców gminy Brenna, gmin sąsiadujących oraz z powiatu cieszyńskiego.

Uczestnicy mieli zapewniony nocleg oraz wyżywienie.

FOTORELACJA

Plener prowadził Sebastian Słonina.

Fotografią zajmuję się amatorsko. Są okresy w moim życiu, kiedy tej pasji poświęcam wiele czasu, czasami zaś przez dłuższy czas nie ma  możliwości robienia zdjęć… Fotografia przyrodnicza, która jest głównym obszarem mojej działalności fotograficznej jest dla mnie rozszerzeniem i uzupełnieniem dotychczasowych zainteresowań, zainteresowań zawsze związanych z obcowaniem z przyrodą, poznawaniem ciekawych miejsc i ludzi. Myślę także, że w moim przypadku, fotografia przyrodnicza pozwala realizować pewne dziecięce marzenia. (S. Słonina)

***

Plener fotograficzny „Foto i Owo” (4 cykle: wiosna, lato, jesień, zima). Tematyka pleneru była związana z dawną stanicą harcerską Aleksandra Kamińskiego oraz leżącym nieopodal wzgórzem Bucze, u podnóża którego powstały przedwojenne zabytkowe (obecnie opuszczone i zaniedbane) obiekty. Prace powstałe podczas pleneru zostały zaprezentowane w formie multimedialnej prezentacji w czasie spotkania podsumowującego projekt, publikacji albumowo-literackiej oraz wystawy.

Materiały do pobrania dla osób zapisanych na plener:

Planowany zakres zajęć fotograficznych w ramach Foto i Owo

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.