25/06 Poczytajki – warsztaty dla całych rodzin – wolne miejsca!

mat i świat[br]25 czerwca i 14 sierpnia, godz. 11.00.

Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich.

Zapisy: FORMULARZ, 33 851 03 51.

„Poczytajki” adresowane są do dzieci powyżej 5 roku życia oraz ich rodziców.

Czas trwania warsztatów: 90 min.

Prowadzenie: Ewa Kus, Barbara Szotek-Stonawski

Spotkania poruszają ważne, a zarazem „zwyczajne” zagadnienia oscylujące wokół tematyki uczuć – rozumienia ich i radzenia sobie z nimi na różnych płaszczyznach. Spotkania są dla najmłodszych i ciut starszych. Poza propagowaniem głośnego czytania, spotkanie będzie zawierać także aktywności warsztatowe.

Warsztaty będą zawierać element przedstawienia animacji prostymi środkami scenicznymi, dzieci będą angażowane do wspólnego czytania i grania, które ma być przede wszystkim wspaniałą i rozwijającą zabawą. Warsztaty prowadzą: Ewa Kus oraz Barbara Szotek-Stonawski, aktorki Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie.

Warsztaty przede wszystkim mają na celu pobudzenie wyobraźni młodych i najmłodszych uczestników warsztatów, także ich języka i myślenia. Zajęcia te z pewnością są także dobrą bazą, aby sprawniej rozwijać pamięć i wyobraźnię dziecka oraz wzmacniać jego samouznanie. Na warsztatach będą mogli być obecni także opiekunowie dzieci, co może w sposób twórczy wpłynąć także na ich wychowawcze poglądy i pomysły na kreatywne spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem.


Ewa Kus – aktorka, lalkarka, pedagog pracy socjalnej. W 1997 roku ukończyła Studium Teatrów Lalkowych przy Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Przez następnych pięć sezonów była związana z tamtejszą sceną teatralną. Od 2001 roku pracuje w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie, najpierw na Scenie Polskiej, a następnie po dzień dzisiejszy na Scenie Bajka. W międzyczasie ukończyła 5 letnie studia pedagogiczne o specjalizacji pedagogika pracy socjalnej na UŚ w Cieszynie. Mama na pełen etat. Praca w teatrze z dziećmi, szkoła pedagogiczna i macierzyństwo ukazało jej nowe spojrzenie na wiele spraw.

Barbara Szotek-Stonawski – w roku 1993 ukończyła Państwową Wyższą Szkolą im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Aktorka Sceny Polskiej teatru w Czeskim Cieszynie od 22 lat. Zagrała m.in. role: Kasi w „Poskromieniu złośnicy”, Kasi w „Igraszkach z diabłem” Hesi w „Moralności pani Dulskiej”, tytułową Balladynę, Antygonę (Sofoklesa), Frozynę w „Skąpcu”, Annę w „Nocach sióstr Bronte”, Mary w „Pamięci wody”, zagrała też w spektaklu „Cieszyńskie nebe, Těšínské niebo” spektaklu na podstawie scenariusza Renaty Putzlacher z piosenkami Jaromira Nohavicy. W roku 2015 odbyła się w Krakowie w Teatrze Łaźnia Nowa premiera spektaklu „Maciej Korbowa i Bellatrix”w reżyserii Krystiana Lupy, gdzie grała rolę Hibiskusa (rola męska).  Teatr-Życie po raz pierwszy w 1997 roku zaangażował ją do roli mamy i od tej pory działa także jako aktorka aktywnie w przestrzeni teatralnej edukacji najmłodszych i młodzieży.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CPCzD logomat i świat

logotypy Czytam i Czuje.jpg