18/06 Dookoła zielonych bajek – warsztaty

mat i świat

 

Warsztaty Dookoła zielonych bajek adresowane do dzieci w wieku 3-7 lat oraz ich rodziców.

Czas trwania warsztatów: 90 min.

Prowadzenie: Monika Serafin

Pracowaliśmyna  bazie różnych pozycji książkowych adresowanych do dzieci najmłodszych i tych w wieku przedszkolnym. Naszym kluczem doboru były książeczki, które w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżają Najmłodszym różne aspekty ekologii, współodczuwania przyrody, jej roli, jaką pełni w naszym życiu, m.in. na warsztat weźmiemy: „Bajkę o Słońcu”, „Bajkę o drzewie” (Eliza Piotrowska), „Ostatnie drzewo w mieście” (Peter Carnavas), „Bajki w zielonych sukienkach” (Anna Mikita) czy wydawnictwa dla dzieci Lasów Państwowych.

Warsztaty, poza elementem głośnego czytania, oparte były na dynamicznych ćwiczeniach z zakresu aktywności plastycznej i improwizacyjnej. Sięgały także do naszego dorobku warsztatowego, jaki udało się Fundacji
im. Zofii Kossak opracować podczas realizacji projektu „Drzewa są wśród nas – jesteśmy wśród drzew” i działań „ekologii przez sztukę”.

Monika Serafin – z wykształcenia magister filologii polskiej, magister sztuki – teatrologia oraz kulturoznawca. Absolwentka Studium Pedagogicznego UJ (przy Instytucie Sztuk Audiowizualnych) oraz podyplomowych studiów na kierunku Grafika komputerowa i techniki multimedialne na PWSBiA w Warszawie. Uczestniczka kursu malarskiego w Policealnym Studium Plastycznym AnimaArt w Krakowie u dr Beaty Bigaj oraz różnych warsztatów teatralnych,
w tym warsztatów prowadzonych przez aktora Janusza Stolarskiego i Teatr „Węgajty” oraz kursu dramaturga teatralnego i kursu „terapii poprzez sztukę” z dr Inką Dowlasz – Teatr Ludowy w Krakowie. Współpracownik reżysera i założyciela Teatru CST – Bogusława Słupczyńskiego. Autorka m.in. pracy dyplomowej pt. „Wychowanie przez Sztukę i ”. Od 2002 r. prowadząca warsztaty dziecięce o charakterze interdyscyplinarnym.

Dofinansowano ze środków finansowych Gminy Brenna.

LOGO_GMINY_BRENNA