4/06 Rodzinny Piknik Czytelniczy

czytam i czuję


Termin: 4 czerwca, 11.00-17.00.

Park przy Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” oraz Park Turystyki w Brennej.

Więcej informacji nt. samego pikniku: tutaj.

 
„Czytanie uskrzydla, bo czytam i czuję”
 
 
 
 

 

czytam i czujęRodzinny Piknik Czytelniczy rozpoczął się w Parku Kossaków w Górkach Wielkich. Rodzice i dzieci wzięli udział w warsztatach pn. „Czytam i czuję” (fotorelacja). Spotkanie prowadziła Henryka Kucharczyk, popularyzator idei „wychowania przez czytanie” oraz koordynator wojewódzki akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Natomiast dzieci pod opieką animatorów – aktora (Bogusława Słupczyńskiego) i plastyka (Aleksandry Skupnik) pracowały na bazie wybranej pozycji książkowej.

Więcej o warsztatach

 

maraton_2 poprawiony (1)O godzinie 14.00 w Parku Turystyki w Brennej rozpoczął się Maraton Interesującego Czytania organizowany w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (1-7 czerwca 2016). W konkursie uczestniczyli rodzice, babcie lub dziadkowie, którzy czytali wybrany wiersz lub fragment prozy dla dzieci. Najlepsi zostali nagrodzeni. Oceniane były: dykcja, tempo, intonacja, interpretacja i energia czytających. Dla wahających się przygotowaliśmy znane i lubiane teksty (do pobrania tutaj).

Cały program PIKNIKU: tutaj.

 

czytam i czujęRównocześnie przez cały dzień w Dworze Kossaków w Górkach Wielkich działała Letnia Wymienialnia Książek, w ramach któej stare i już przeczytane książki można było wymienić. W ten sposób uczestnicy mieli okazję do odświeżenia swoich domowych zbiorów.

 Bądźcie głodni czytania, bo czytanie uskrzydla!

mat i świat

CPCzD logo

logotypy Czytam i Czuje.jpg