24/05 Spotkania warsztatowe wokół książki „Mat i Świat”

mat i swiat

Spotkania adresowane były do dzieci początkowych klas szkoły podstawowej. Czas trwania: 90 min. wraz z aktywnością plastyczną.

Książka uhonorowana Nagrodą Literacką Książka Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY. Pozycja, która wydaje się, że opowiada „po prostu” historię zwykłego misia. Tymczasem w niezwykle subtelny sposób dotyka wielu ważnych tematów ciężkiej pracy dzieci w krajach dalekiego wschodu, nierówności społecznych, biedy czy braku możliwości edukacji. Pozycja stanowi fantastyczny początek rozmowy z dzieckiem o tych istotnych i nadal aktualnych problemach współczesnego świata.

Miś Mat urodził się w chińskiej fabryce. Jest wielkim optymistą, kocha wszystkie dzieci – te bogate i te biedne. Zresztą pieniądze i posiadanie różnych dóbr to nie są sprawy, które interesują Mata. Miś jest przecież do kochania. Poznajcie Mata-obieżyświata.

Fotorelacja. [br][br][br][br]


a_suchowierskaAgnieszka Suchowierska – pisarka, polonistka, nauczycielka. Wspólnie z Wojciechem Eichelbergerem napisała dwie książki (Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki, wyd. Czarna Owca 2008, Królewicz Śnieżek Basniowe stereotypy płci, wyd. Czarna Owca 2012). W 2015 roku ukazała się jej pierwsza książka beletrystyczna dla dzieci pt. Mat i świat. Agnieszka Suchowierska  jest także autorką pozycji do nauki języka polskiego, m.in.: e-podręcznika dla dzieci polskich przebywających zagranicą, wlaczpolskie.pl, programu do nauczania do www.epodrecznika, scenariuszy lekcji Jutro pójdę w świat. Scenariusze lekcji kl.5, WSiP, 2010, Jutro pójdę w świat. Scenariusze lekcji kl.6, WSiP, 2011, a także innych materiałów edukacyjnych i wierszy dla dzieci. Polecamy wywiad z autorką.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mat i świat

CPCzD logo

logotypy Czytam i Czuje.jpg