Poczytajki – warsztaty dla całych rodzin

mat i świat
25 czerwca i 14 sierpnia

 

Spotkania poruszały ważne, a zarazem „zwyczajne” zagadnienia oscylujące wokół tematyki uczuć – rozumienia ich i radzenia sobie z nimi na różnych płaszczyznach. Spotkania były przeznaczone dla najmłodszych i tych ciut starszych. Poza propagowaniem głośnego czytania, spotkanie zawierało także aktywności warsztatowe.

W skład warsztatów wszedł również element przedstawienia animacji prostymi środkami scenicznymi, dzieci były angażowane do wspólnego czytania i grania, które było przede wszystkim wspaniałą i rozwijającą zabawą. Warsztaty prowadziły: Ewa Kus oraz Barbara Szotek-Stonawski, aktorki Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie.

Warsztaty przede wszystkim miały na celu pobudzenie wyobraźni młodych i najmłodszych uczestników warsztatów, także ich języka i myślenia. Zajęcia te były także dobrą bazą, aby sprawniej rozwijać pamięć i wyobraźnię dziecka oraz wzmacniać jego samouznanie. Na warsztatach mogli być obecni także opiekunowie dzieci, co w sposób twórczy wpłynęło także na ich wychowawcze poglądy i pomysły na kreatywne spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem.

Fotorelacja (25.06.2016).


Ewa Kus – aktorka, lalkarka, pedagog pracy socjalnej. W 1997 roku ukończyła Studium Teatrów Lalkowych przy Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Przez następnych pięć sezonów była związana z tamtejszą sceną teatralną. Od 2001 roku pracuje w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie, najpierw na Scenie Polskiej, a następnie po dzień dzisiejszy na Scenie Bajka. W międzyczasie ukończyła 5 letnie studia pedagogiczne o specjalizacji pedagogika pracy socjalnej na UŚ w Cieszynie. Mama na pełen etat. Praca w teatrze z dziećmi, szkoła pedagogiczna i macierzyństwo ukazało jej nowe spojrzenie na wiele spraw.

Barbara Szotek-Stonawski – w roku 1993 ukończyła Państwową Wyższą Szkolą im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Aktorka Sceny Polskiej teatru w Czeskim Cieszynie od 22 lat. Zagrała m.in. role: Kasi w „Poskromieniu złośnicy”, Kasi w „Igraszkach z diabłem” Hesi w „Moralności pani Dulskiej”, tytułową Balladynę, Antygonę (Sofoklesa), Frozynę w „Skąpcu”, Annę w „Nocach sióstr Bronte”, Mary w „Pamięci wody”, zagrała też w spektaklu „Cieszyńskie nebe, Těšínské niebo” spektaklu na podstawie scenariusza Renaty Putzlacher z piosenkami Jaromira Nohavicy. W roku 2015 odbyła się w Krakowie w Teatrze Łaźnia Nowa premiera spektaklu „Maciej Korbowa i Bellatrix”w reżyserii Krystiana Lupy, gdzie grała rolę Hibiskusa (rola męska).  Teatr-Życie po raz pierwszy w 1997 roku zaangażował ją do roli mamy i od tej pory działa także jako aktorka aktywnie w przestrzeni teatralnej edukacji najmłodszych i młodzieży.

CPCzD logomat i świat

logotypy Czytam i Czuje.jpg