Wiosenny spacer Szlakiem Kamyka

geofity

Geofity to jedna z form życiowych roślin. Przeczekują one niekorzystny dla nich okres roku w formie organów podziemnych (bulwy, kłącza, cebule). Kwitną i owocują, zanim na drzewach pojawią się liście, które zabiorą im światło. Kiedy korony drzew się zazielenią, pędy nadziemne geofitów giną, a one pod ziemią czekają na nadejście wiosny.

Marzec i kwiecień to najlepsze miesiące na zapoznanie się z rodzimymi gatunkami tych roślin i ich pięknymi kwiatami. Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Góra Bucze”, po którym będziemy się poruszać, posiada szczególnie bogatą florę, dlatego stanowi idealne miejsce na wiosenną przechadzkę.

W świat budzącej się wiosną do życia przyrody (także w świat geofitów) wprowadzi nas Małgorzata Lipińska, prezes Fundacji im. Zofii Kossak oraz przewodnik beskidzki. W trakcie wycieczki zapoznamy się również m.in. z historią Stanicy Kamińskiego.

Zapraszamy na spacer szlakiem Kamyka 10 kwietnia o godz. 10.30. Start: Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”.

Wstęp wolny!

Spacer odbędzie się bez względu na pogodę.

Szlak Kamyka

Informacja dla osób chcących przyjechać w ten dzień z Cieszyna – o 9.50 odjeżdża autobus z Placu Hajduka (przy dworcu PKP): ROZKŁAD JAZDY

Przy odrobinie szczęścia spotkamy na swej drodze takie piękności: