Tajemnice Dworu Kossaków rozwikłane!

14 listopada odbyła się gra terenowa „Tajemnice Dworu Kossaków”. W ten pogodny, słoneczny dzień uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami. Jednym z nich było napisanie opowieści z koniem w roli głównej (jak wiadomo, rodzina Kossaków słynęła z zamiłowania do tych pięknych zwierząt).

Państwo Izabela i Jakub Wołczascy wzięli udział w zabawie razem ze swoim synkiem, Tadeuszem. Stworzyli krótkie opowiadanie, które bardzo przypadło nam do gustu 🙂 Jego treść przedstawiamy poniżej:

Pewien chłopiec, Tadzio, miał pięknego konia na drewnianych biegunach. W ciągu dnia Tadek uwielbiał spędzać długie godziny na zabawach z drewnianym przyjacielem. Wspólnie cwałowali po całym pokoju. Jednak Tadzio nie wiedział, że gdy zapada noc i wszyscy idą spać, koń ożywał, aby wskoczyć do obrazu wiszącego nad łóżkiem chłopca. Wtedy zabawka przeistaczała się w dzielnego, bojowego rumaka, który brał udział w bitwie pod Ignaczewem. Kiedy opadał kurz bitewny, rumak wracał z pola walki i stawał koło łóżka Tadzia, aby go strzec i czekać na jego przebudzenie.”

Z kolei grupa 12 latków z Gliwic napisała (oryginalna pisownia):

„Galop jego z daleka słyszysz, tętęt równomierny uderzeń jego kopyt o ubitą ziemię. Przybliża się w szybkim tempie. Widać go coraz wyraźniej. Biegnie jak grom z nieba uderzający, szybki, wściekły. Grzywa jego powiewa na wietrze. I tak biegnie piękny i majestatyczny. Wreszcie dobiega. Światło błyska jak błyskawica z jego czarnych oczu! Jest taki piękny!”

Wybitne! Gratulujemy talentu!

 

Gra terenowa została zrealizowana w ramach projektu LOKALNA ZNANA-NIEZNANA: ZOFIA KOSSAK realizowanego dzięki dotacji uzyskanej w programie Tu mieszkam, tu zmieniam realizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK.

fundacja_logologo_bzwbk_santander_30712