Koncert zespołu Cimbaliband

19 lipca 2015 roku (niedziela) o godzinie 17.00 wystąpi u nas zespół Cimbaliband. Koncert odbędzie się w parku przy Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich. Zapraszamy wcześniej by wziąć udział w loterii fantowej „Wygraj u Kossaków”.

Na koncert wstęp wolny!

_MG_9352Grupa Cimbaliband pochodzi z Węgier i stanowi niezwykle żywiołową mieszankę kultur. W zespole grają m.in.: serbski akordeonista, chorwacki perkusista, cygański basista, węgiersko-niemiecki basista oraz węgierski skrzypek i wokalista. Reprezentują różne style, od klasycznych utworów ludowych po nowoczesne aranżacje. Większość tematów pochodzi z szeroko rozumianych Bałkanów. Niebanalną rolę odgrywają w zespole, popularne w Karpatach, ale dziś już nieco zapomniane cymbały. Oprócz tradycyjnych motywów węgierskich („Selyemcsárdás„) zdarzają się tu tematy serbskie („Ciganskolo”), rumuńskie („Velencei álom”, „Oppadirida”, „Megyek az úton” i „Lautar din Bacau”), bułgarskie („Oriental Mahala„), a nawet macedońskie („Siciliana Karsilama”) i transylwańskie („Ez a világ„). Występowali w wielu miejscach na całym świecie od Madrytu po Hakodate w Japonii.
Kapela jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W 2008 zdobyli Professional Grand Prize na Fringe Festival i Nagrodę Specjalną na Hungarian Drinking Song Competition. Cimbaliband jest także laureatem nagrody publiczności na Uherske Hradiste Festival w Czechach. [br]
zdjęcie zespołu mniejsze[br] Muzycy:
Balazs Unger – cymbały, śpiew – nazywany „Chuckiem Berry of Cimbalom”;
Eszter Szita – śpiew;
Gellért Boda – skrzypce;
Krunoszlav Agatics „Kico” – akordeon;
Gyula Lazar – kontrabas;
Gergo Unger – gitara, kobza, śpiew.
Daniel Horvath – bębny, perkusja; [br]
[br] [br]Z prasy:
„This is a headlong and authentically clunky clash of Hungary’s thriving rock’n’roll party scene with traditional Magyar, Roma and Serb folk music”
– fROOTS MAGAZINE, 2015

logo mniejsze[br] www.cimbaliband.hu
www.facebook.com/cimbaliband
www.youtube.com/user/cimbaliband

 [br] [br] [br] A tu jeden z naszych ulubionych teledysków:

 [br] Organizatorzy koncertu:

opkislogo