Wystawa fotografii „ ŚLADEM PROJEKTÓW UNIJNYCH” w Pyrzowicach – jesteśmy wśród laureatów!

Wystawa promo 2Zapraszamy na wystawę 40 najlepszych fotografii wykonanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  z województwa śląskiego, w ramach konkursu fotograficznego Śladem projektów unijnych”.

Na początek wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach fotograficznych pod okiem najlepszych fachowców, by następnie sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce.

Podczas wycieczek po różnych zakamarkach Śląskiego młodzież odwiedziła wybrane obiekty kulturalno-społeczne, które powstały lub zmieniły się dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. W Programie wycieczek oprócz zwiedzania znalazł się również czas na plener fotograficzny, podczas którego powstały fotografie zgłoszone na konkurs.

Wykonane zdjęcia przybliżają skalę przemian, jakie dokonały się w naszym regionie dzięki obecności w Unii Europejskiej, ale też pokazują indywidualną wrażliwość młodych twórców oraz ich niebanalne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a wśród nagrodzonych prac są również zdjęcia wykonane  w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich.

Wystawę można oglądać na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach (terminal A) w okresie od 1 do 15 grudnia 2014 r.

Zapraszamy !

wystawa katowice (3)

wystawa katowice (1)