18. Międzynarodowa Noc Nietoperzy

noc niet. mniejszyZapraszamy do Dworu Kossaków na ostatnie już spotkanie z nietoperzami. 30 sierpnia 2014 roku (sobota) zaplanowaliśmy wernisaż prac zgłoszonych w konkursie plastycznym, wieczór z Gackiem oraz koncert zespołu Chwila Nieuwagi.

Chwila Nieuwagi to ZESPÓŁ (nie projekt!), który zwyczajnie tworzy piosenki i gra niezwyczajne koncerty. Mieszanka stylistyczna jakiej dopuszcza się Chwila Nieuwagi wprawia w zakłopotanie radiowców i speców od marketingu, równocześnie ciesząc słuchaczy, którym zapewnia różnorodność i absolutny brak nudy. Muzyka zespołu to: żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków, które można usłyszeć – SŁUCHAJĄC. W kompozycjach Chwili Nieuwagi wyłapać można obecność: fortepianu – na którym gra Piotr Kotas, kontrabasu – Rafał Kierpiec, perkusji – Marek Sochacki i Bartłomiej Plewka, gitary – Andrzej Czech, a przede wszystkim ładnego, nietuzinkowego głosu żeńskiego, należącego do Martyny Czech.  Uwagę przykuwają również ciekawe teksty – część z nich to utwory uznanych poetów, pozostałe to teksty własne zespołu (materiał pochodzi z www.chwilanieuwagi.pl)

 Szczegółowy Program:

17:30 – wernisaż wystawy pokonkursowej „Nietoperz fajny zwierz”

18:15 – Wieczór z Gackiem (wykład i obserwacja nietoperzy w Parku Kossaków)

20:00 – koncert zespołu Chwila Nieuwagi.

Dodatkowe informacje u koordynatora projektu, Katarzyny Greń, tel. 33 8510351, e-mail: gren.fundacja@gmail.com

Zapraszamy !

Przeczytaj o projekcie „Nietoperz fajny zwierz”

Spotkania odbędą się w ramach projektu „Nietoperz – fajny zwierz” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Realizacja zadania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnej strategii rozwoju, „Małe projekty” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.