Warsztaty teatralne i spektakl „Opowieści Wagantów”

opowiesci_wagantow_18[br]Zapraszamy do udziału w warsztatach z Teatrem Gry i Ludzie 17 sierpnia 2014 roku o godzinie 15:00. Podczas warsztatów dzieci i młodzież dowiedzą się  jak teatr nadaje zaskakujące funkcje rzeczom. Przypominamy, że obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem 338510351 lub e-mailem gren.fundacja@gmail.com. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy!

Szczegółowy program spotkania z Teatrem Gry i Ludzie:

17 sierpnia 2014 roku

15:00 warsztaty teatralne dla starszych dzieci i młodzieży pt.„Animacja przedmiotu – jak teatr nadaje zaskakujące funkcje rzeczom?”
17:30 spektakl„Opowieści Wagantów

„Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły itp.

Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych.

Spektakl składa się z dwóch części będących adaptacją bajek braci Grimm. Opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo.

OPIS WARSZTATÓW: warsztaty dla starszych dzieci (min. 7 lat) i młodzieży, czas 1,5 h. Propozycja warsztatu teatralnego to teatr przedmiotu. Zajęcia prowadzą zawodowi aktorzy-lalkarze, którzy wraz z uczestnikami tworzyć będą „lale” z przedmiotów powszechnego użytku np. koszów, warzyw, resztek tkanin, wazonów, wiaderek itp. Z przedmiotów wcześniej przygotowanych i tych „pod ręką” powstaną postaci. Zajęcia kończyć się będą próbą realizacji kilku krótkich etiud. W czasie zajęć młodzi ludzie zdobędą też teoretyczne wiadomości z zakresu rodzajów lalek teatralnych.

www.gryiludzie.pl

teatralnemniejszy