Warsztaty i spektakl „Koty Trzy”

teatralnemniejszy[br]Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach i niebiletowanych spektaklach z Teatrem Gry i Ludzie. 27 lipca 2014 roku o godzinie 15:00 najmłodsi dowiedzą się się jak kostium i charakteryzacja w teatrze pomagają nam stać się kimś innym, o 17:00 aktorzy wystawią przedstawienie „Koty Trzy”. 17 sierpnia 2014 roku o godzinie 15:00 trochę starsi doświadczą jak teatr nadaje zaskakujące funkcje rzeczom, a o godz. 17:00 zaprosimy Państwa na spektakl „Opowieści Wagantów”. Przypominamy, że obowiązują wcześniejsze zapisy na warsztaty pod numerem 338510351 lub e-mailem gren.fundacja@gmail.com. Natomiast wstęp na spektakle jest bez zapisów. 

Szczegółowy program warsztatów:

27 lipca 2014 roku

15:00 warsztaty teatralne dla najmłodszych pt.„Kostium i charakteryzacja w teatrze – jak pomagają nam stać się kimś innym?”
17:00 spektakl „Koty Trzy

„Koty Trzy” to wesoły i bardzo kolorowy interaktywny spektakl dla najmłodszych dzieci (dzieci w wieku przedszkolnym). W kocim świecie wcale nie jest zwyczajnie i nudno. Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki i dlatego przydarzają się im całkiem śmieszne i „wybuchowe” koty_malehistorie.

Kto jest ciekawy co stanie się z armatą dziadka pirata, albo czy możliwe jest złapanie chmurki w locie i czy to na pewno kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko musi to zobaczyć. Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi „kocia muzyka”.

OPIS WARSZTATÓW: warsztaty dla dzieci młodszych, w wieku przedszkolnym (3-10 lat). Czas: 1h. Dzieci poznają teatralny język: pojęcie kostiumu oraz makijażu teatralnego. W wesołej zabawie doświadczają jak wygląd aktora wpływa na stworzenie postaci scenicznej. W prowadzonych zajęciach wykorzystane zostaną farby do malowania twarzy oraz elementy strojów, które dzieci będą współtworzyć.

17 sierpnia 2014 roku

15:00 warsztaty teatralne dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych pt.„Animacja przedmiotu – jak teatr nadaje zaskakujące funkcje rzeczom?”
17:30 spektakl„Opowieści Wagantów

„Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły itp.

Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych.

Spektakl składa się z dwóch części będących adaptacją bajek braci Grimm. Opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo.

OPIS WARSZTATÓW: warsztaty dla starszych dzieci (min. 7 lat) i młodzieży, ale także dorosłych, czas 1,5 h. Propozycja warsztatu teatralnego to teatr przedmiotu. Zajęcia prowadzą zawodowi aktorzy-lalkarze, którzy wraz z uczestnikami tworzyć będą „lale” z przedmiotów powszechnego użytku np. koszów, warzyw, resztek tkanin, wazonów, wiaderek itp. Z przedmiotów wcześniej przygotowanych i tych „pod ręką” powstaną postaci. Zajęcia kończyć się będą próbą realizacji kilku krótkich etiud. W czasie zajęć młodzi ludzie zdobędą też teoretyczne wiadomości z zakresu rodzajów lalek teatralnych.

www.gryiludzie.pl